Rubriky:

Cyklistika

Nové Město se uchází o MS bikerů, v Albstadtu se nepojede

30. dubna 2020 10:35 - Albstadt
(Aktualizováno: 30. dubna 2020 21:55)

Mistrovství světa horských kol, jež bylo před měsícem kvůli koronavirové pandemii odloženo ze svého červnového termínu, se v německém Albstadtu neuskuteční ani v náhradním datu. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) naznačila, že šampionát v olympijském cross country by se letos mohl konat jinde. Mezi zájemce o uspořádání MS se zařadilo i Nové Město na Moravě.

 

instagram Jaroslav Kulhavý

Mistrovství světa v Albstadtu se mělo jet 25. až 28. června. Po vypuknutí pandemie covidu-19 byla koncem března akce odložena a organizátoři pracovali s UCI na náhradním, pravděpodobně podzimním termínu. Ve čtvrtek ale obě strany ohlásily, že šampionát bikerů musel být zrušen.

"Po zhodnocení současné situace nebyla jiná možnost než odřeknutí šampionátu MTB v Albstadtu. Z politického spektra máme jasné signály, že ještě v říjnu bude nutné počítat s výrazným omezením zahraničních cest. Proto jsme se souhlasem města a UCI zatáhli za záchrannou brzdu," uvedl prezident Německého cyklistického svazu Rudolf Scharping.

Kamarád v kómatu nahnal strach šampionovi, který se vzdal dvaceti procent platu

Cyklistická unie uvedla, že světový šampionát by se přesto ještě letos jet mohl. "UCI bude pokračovat v práci na tom, aby se v roce 2020 mistrovství světa v cross country na horských kolech uskutečnilo. Informace podáme, hned jak to bude možné," uvedla UCI na webu.

Kolo pro život nezastavila ani pandemie. Organizátoři připravili dvě zásadní novinky

Pandemie koronaviru ovlivnila také Světový pohár bikerů, který měl začít v květnu v Novém Městě na Moravě. Na Vysočině by se letos mělo jet v novém dosud neurčeném termínu, pokud se tam ale nakonec nepojede o světové medaile. První pohárový závod by se podle aktuálního kalendáře mohl konat v polovině srpna v Lenzerheide.

"Dnes jsme na UCI napsali, že bychom rádi znali podmínky, za jakých by bylo možné mistrovství světa uspořádat v Novém Městě, které je na takovou akci stabilně připraveno. Teď je to o tom, jaké nám UCI nastaví podmínky. A také o tom, zda bude možné na tuto akci sehnat peníze," řekl České televizi Petr Vaněk, prezident organizačního výboru závodu v Novém Městě na Moravě, který je dlouhodobě nejlépe hodnoceným podnikem SP.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika