Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Di Grégorio dostal čtyřletý distanc za doping

11. května 2020 19:23 - Aigle

Francouzský cyklista Rémy di Grégorio dostal čtyřletý distanc za pozitivní test na EPO na závodě Paříž-Nice v roce 2018. Trest se zpětnou platností od Mezinárodní cyklistické unie bývalému jezdci elitních stájí Cofidis či Astana vyprší v roce 2022.

 

Twitter

Nyní čtyřiatřicetiletý Di Grégorio se zapletl se zakázanými prostředky už dříve. V roce 2012 byl zadržen při policejní razii v týmovém hotelu na Tour de France. Stáj Cofidis ho propustila, nicméně doping Di Grégoriovi nebyl prokázán a cyklista se úspěšně s bývalým zaměstnavatelem za neoprávněný vyhazov soudil.

V roce 2018 ale Di Gregória odsoudil soud v Marseille podmínečně na rok do vězení za to, že vlastnil vybavení, jež se dalo využít k dopingu. Po internetu si cyklista objednal mimo jiné 100 jehel a 80 injekčních stříkaček.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.