Rubriky:

Cyklistika

Neuvěřitelný výkon! Nizozemka Van Vleutenová ujela při tréninku 400 kilometrů

2. června 2020 21:12 - Praha

Nizozemská cyklistka Annemiek Van Vleutenová potvrdila, že má ráda dlouhé tréninkové vyjížďky. Sedmatřicetiletá úřadující mistryně světa ujela v pondělí během tréninku v Nizozemsku 400 kilometrů. Spolu se silničním a dráhovým cyklistou Janem-Willemem van Schipem byla v sedle přes 11 hodin, celou porci absolvovali průměrnou rychlostí 35,7 kilometru v hodině.

 

Profimedia.cz

Van Vleutenová napodobila řadu kolegů z mužského pelotonu, kteří si rádi zpestřují závodní pauzu během koronavirové krize. Za 11 a čtvrt hodiny spálila 7125 kalorií.

"Můj soused Jan-Willem van Schip mě uvrtal do tohoto bláznivého čtyřsetkilometrového plánu. Společně to ale byla zábava a užili jsme si venku parádní den," pochvalovala si Van Vleutenová.

Nibali má novou chuť do závodění, touží po třetím triumfu na Giru

Ostřílená Nizozemka nadchla fanoušky na loňském světovém šampionátu v Británii. Přestože nedosáhla v Harrogate na kýžený zlatý hattrick v časovce a vyjela si v souboji s chronometrem "pouze" bronz, spravila si pak chuť v silničním závodě.

Po heroickém výkonu a více než stokilometrové sólové jízdě mohla slavit první titul ze závodu s hromadným startem.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.