Živě

Armstrong ucpal silnice ve Skotsku, večer si zajde na koncert U2

18. srpna 2009 17:30 - GLASGOW

Americký cyklista Lance Armstrong se postaral o to, že se na několik desítek minut téměř zastavil provoz na silnicích v okolí Glasgowa. Sedminásobný vítěz Tour de France totiž prostřednictvím své internetové stránky pozval k vyjížďce na kole všechny příznivce.

"Díky všem, kdo přijeli. Myslel jsem, že si uděláme pěkný výlet s desítkami cyklistů, a přišly stovky. Neuvěřitelné," divil se naoko Armstrong své popularitě. "Příště zkusím sehnat trochu sluníčka. Vy vezmete překladatele a já přinesu sluneční paprsky," bavil se sedmatřicetiletý Američan na účet místního specifického počasí i nářečí.

Ve zhruba třísetčlenném davu nechyběla ani místní cyklistická ikona, bývalý mistr světa na dráze Graeme Obree. Výletní peloton vyrazil z městečka Paisley, kde je Armstrong ubytován před blížícím se závodem Kolem Irska. Ten začne v pátek, předtím si Američan nenechá ujít v Glasgowě večerní koncert irské skupiny U2.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.