Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosový šampion Štybar dojel v posledním závodu sezony druhý

20. února 2011 16:29 - OOSTMALLE

Cyklokrosař Zdeněk Štybar zakončil sezonu, v níž se stal podruhé mistrem světa, druhým místem v dnešním závěrečném dílu GVA Trofee v Oostmalle. Závod vyhrál s velkým náskokem belgický šampion Niels Albert, celkové prvenství si připsal jeho krajan Sven Nijs.

 

Michal Červený, www.mtbs.cz

Štybar měl před dnešním závodem ještě teoretickou šanci na vítězství v sérii, to by však musel vyhrát a jeho největší soupeři Nijs a Kevin Pauwels skončit v závěru první desítky.

Český cyklokrosař, jehož sezonu výrazně ovlivnilo zranění kolena, kvůli němuž prakticky celý prosinec nezávodil, skončil celkově druhý šest bodů za Nijsem. Ten už ani o druhé místo v závodě nespurtoval, stačilo mu, že projel páskou čtvrtý před Pauwelsem, jenž místo boje o prvenství v GVA Trofee klesl na třetí pozici.

Úplný závěr sezony obstará středeční halový cyklokros v Hasseltu.

Závod cyklokrosového seriálu GVA Trofee v Oostmalle (Belgie):
1. Albert (Belg.), 2. Štybar (ČR), 3. Aernouts, 4. Nijs, 5. Wellens, 6. Peeters (všichni Belg.).
Konečné pořadí: 1. Nijs 169 b., 2. Štybar 163, 3. Pauwels (Belg.) 160.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.