Po Vueltě je v karanténě 45 doprovodných policistů

11. listopadu 2020 13:07 - Madrid

Po úspěšném skončení Vuelty bez jediného výskytu koronaviru mezi cyklisty bylo odhaleno ohnisko nákazy u doprovodných policistů. Španělská agentura EFE informovala o 45 členech členů civilní stráže, kteří měli po nedělní závěrečné etapě pozitivní test na covid-19. Nyní jsou v karanténě.

 

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Celkem 150 četníků se staralo o uzavírky silnic či řízení dopravy během dvacetidenního závodu, jenž uzavřel sezonu silničním cyklistům. V neděli večer se všichni podrobili testům. Výsledky byly známy až v úterý, policejní odbory se proto zlobí, že všichni mohli z Madridu odjet domů, aniž věděli výsledky.

"Taková chyba se nesmí opakovat. Nastalá situace je porušením pokynů stanovených zdravotnickými orgány," uvedly odbory v prohlášení.

Všech 681 koronavirových testů na Vueltě bylo negativních

Vuelta skončila v neděli triumfem Slovince Primože Rogliče. V pořadí 75. ročník byl kvůli koronavirové pandemii odložen z přelomu srpna a září a zkrácený na osmnáct etap z jednadvaceti. Plánované úvodní tři etapy v Nizozemsku se v novém termínu nejely.

Slovinec Primož Roglič, vítěz Vuelty.

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.