CAS by měl vynést verdikt pro Contadora v lednu

14. listopadu 2011 15:58 - LAUSANNE

Španělský cyklista Alberto Contador se dozví až v lednu, zda mu zůstane triumf z loňské Tour de France, nebo bude pykat za pozitivní dopingový test v tomto závodu. Sportovní arbitrážní soud CAS zahájí jeho slyšení příští týden v pondělí a podle informací agentury AP potřebuje před vynesením verdiktu šest až osm týdnů.

 

Francois Lenoir , Reuters

Contador měl loni během Tour pozitivní test na zakázaný clenbuterol. Španělská cyklistická federace mu letos v únoru zrušila původně udělený trest, proti čemuž se odvolaly mezinárodní unie UCI i Světová antidopingová agentura. Případ proto řeší CAS v Lausanne.

Generální sekretář arbitráže Matthieu Reeb dnes řekl, že odvolání bude řešit tříčlenná porota a potřebuje na to šest až osm týdnů. "To je obvyklá doba pro takto složité případy," uvedl Reeb.

Slyšení už bylo dvakrát posunuto, před červnovým i srpnovým termínem požádali o odklad právníci obou stran. Contador postavil svou obhajobu na tom, že se mu clenbuterol dostal do těla z kontaminovaného masa.

Pokud by CAS verdikt španělské federace zvrátil, hrozí jezdci dvouletý trest a zrušení všech výsledků od loňského června včetně triumfu na Tour a letošního vítězství na Giru d'Italia.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.