Kolem Provence vyhrál Sosa před Alaphilippem a Bernalem

14. února 2021 20:00 - Salon-de-Provence

Silně obsazený cyklistický závod Kolem Provence vyhrál Kolumbijec Iván Sosa před úřadujícím mistrem světa Julianem Alaphilippem. Francouzský jezdec ztratil na vítěze 18 sekund, ale o sekundu předstihl další hvězdu Egana Bernala. Předloňský vítěz Tour de France Bernal se vrátil tento měsíc k závodům poprvé od loňského září, kdy kvůli potížím se zády vzdal marný boj o obhajobu triumfu na "Staré dámě".

 

Deceuninck Quick Step

Čtyřdenní závod v Provence rozhodla sobotní královská etapa s výjezdem na Mount Ventoux, kterou ovládl Sosa před Bernalem a Alaphilippem.

V závěrečné etapě obsadil jedenácté místo Zdeněk Štybar, jehož kolegovi z týmu Deceuninck-Quick Step Italovi Davidemu Ballerinimu těsně uniklo třetí prvenství. Vítěz úvodních dvou etap tentokrát ve spurtu dojel druhý za Němcem Philem Bauhausem.

V celkovém pořadí byl Štybar klasifikován na 77. místě, o 20 příček za ním se umístil Karel Vacek.

Cyklistický závod Kolem Provence - konečné pořadí po 4 etapách:
1. Sosa (Kol.) 17:00:17
2. Alaphilippe (Fr.) -18
3. Bernal (Kol.) -19
4. Poels (Niz.) -39
5. Konrad (Rak.)
6. Mollema (Niz.) oba -57
...77. Štybar (ČR) -14:50
97. K. Vacek (ČR) -21:17
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: