Vueltu pojedou Štybar, Černý a Hirt

9. srpna 2021 11:35 - Burgos

Cyklistické Vuelty se zúčastní týmoví kolegové Zdeněk Štybar a Josef Černý ze stáje Deceuninck-Quick Step a také Jan Hirt z Intermarché-Wanty-Gobert. Šestasedmdesátý ročník španělského třítýdenního závodu začne v sobotu 14. srpna časovkou jednotlivců v Burgosu.

 

Pro Štybara s Černým bude Vuelta jedinou Grand Tour v letošní sezoně. Pětatřicetiletý Štybar pojede ve Španělsku třetí rok po sobě a celkově pošesté v kariéře, v roce 2013 slavil na Vueltě jedno ze svých dvou velkých etapových vítězství. O sedm let mladší Černý si odbude na Vueltě premiéru, z minulých dvou let má na kontě starty na Giru d'Italia.

Třicetiletý Hirt už má letos za sebou vystoupení na Giru, kde obsadil celkově 26. místo. Sedmý muž ze závodu Sazka Tour z minulého týdne pojede na Vueltě potřetí v kariéře.

Ťoupalík zakončil Sazka Tour opět třetím místem, celkově vyhrál Zana

Na třetí vítězství za sebou bude na Vueltě útočit Slovinec Primož Roglič. Hlavními vyzyvateli olympijského šampiona v časovce by mělo být duo Jihoameričanů z týmu Ineos-Grenadiers, letošní vítěz Gira Egan Bernal z Kolumbie a olympijský vítěz ze závodu s hromadným startem Richard Carapaz z Ekvádoru.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.