Na MSJ dráhařů získali Malášek stříbro a Bártová bronz

2. září 2021 22:29 - Káhira

Česká výprava na juniorském mistrovství světa v dráhové cyklistice slaví dvě medaile. Jakub Malášek vybojoval v Káhiře stříbro v keirinu, Gabriela Bártová bronz ve vylučovacím závodě.

@duklabrnosprint, Facebook

Malášek v Egyptě vyhrál rozjížďku a do pětičlenného finále postoupil z druhého místa v semifinálové jízdě. V závodě o medaile nestačil jen na Nikitu Kalačnikova z Ruska, za sebou nechal dalšího ruského soupeře Davida Šekelašviliho.

Bártová skončila třetí za vítěznou Američankou Kaiou Schmidovou a Lanou Eberleovou z Německa. Ziskem bronzu navázala na loňské stříbro ze stejného závodu na juniorském mistrovství Evropy ve Fiorenzuole.

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.