Rubriky:

Cyklistika

Německý cyklista Klöden ukončil kariéru

24. října 2013 13:12 - Berlín

Německý cyklista Andreas Klöden, bronzový medailista z olympijských her a druhý muž Tour de France z let 2004 a 2006, ukončil kariéru. Osmatřicetiletý jezdec se ve světovém pelotonu pohyboval šestnáct let. S profesionálním sportem se nyní rozloučil, podle listu Weser-Kurier proto, že mu nevyšla jednání o dalším angažmá.

Klöden v posledních letech reprezentoval barvy stáje RadioShack. Předtím závodil za Astanu a zejména za Team Telekom, ve kterém zažil největší úspěchy po boku krajana Jana Ullricha.

Za Ullrichem a Alexandrem Vinokurovem byl třetí na olympijských hrách v Sydney 2000. Na Tour de France v roce 2004 Klöden prohrál jen s Lancem Armstrongem, který o prvenství později přišel a titul zůstal neudělen.

O dva roky později se Klöden dodatečně posunul v celkovém pořadí na druhé místo po diskvalifikaci dalšího Američana Floyda Landise rovněž kvůli dopingu.

Letos Klöden startoval na Tour de France pojedenácté a skončil třicátý.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.