Rogers se po úniku ve sjezdu dočkal prvního vítězství na Giru

21. května 2014 17:00 - Savona

Australský cyklista Michael Rogers vyhrál po samostatném úniku 11. etapu Gira. V závěru druhé nejdelší trasy letošního ročníku uhájil desetisekundový náskok před hlavním pelotonem. Vedení v průběžném pořadí před čtvrteční časovkou jednotlivců s přehledem udržel jeho krajan Cadel Evans.

 

Fabio Ferrari, ČTK/AP

Rogers, jenž se z etapového vítězství radoval naposledy v roce 2012 na závodu Kolem Bavorska, se vydal k úniku v závěrečném sjezdu zhruba 20 kilometrů před cílem krátce poté, co peloton dostihl jiné uprchlíky. Před soupeři si vypracoval náskok až tři čtvrtě minuty, v závěrečné rovinaté části osvědčil své časovkářské kvality a připsal si premiérový etapový vavřín na podniku Grand Tour.

"Byl to okamžitý nápad. Viděl jsem, jak se lídři týmů dívají po sobě navzájem. Vycítil jsem šanci a využil jsem ji," řekl v cíli 249 kilometrů dlouhé etapy z Colecchia do Savony trojnásobný časovkářský mistr světa Rogers, jenž se k závodění vrátil v dubnu po pětiměsíčním vyšetřování jeho pozitivního testu na clenbuterol z loňského podzimu. UCI ho nakonec podezření z dopingu zprostila.

Evans, jenž v růžovém trikotu vystřídal po osmé etapě krajana Michaela Matthewse, dojel spolu s ostatními kandidáty na celkové prvenství a doufá, že ve čtvrteční časovce zvýší náskok. "Bude to první individuální časovka a vypadá to, že by mi mohla sedět," prohlásil Australan, jenž v průběžném pořadí vede o 57 sekund před Kolumbijcem Rigobertem Uránem.

První ze dvou individuálních časovek se pojede na trati dlouhé 41,9 kilometru z Barbaresca do Barola.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 11. etapa: Colecchio - Savona (249 km):
1. Rogers (Austr./Tinkoff-Saxo) 5:48:07
2. Geschke (Něm./Giant)
3. Battaglin (It./Bardiani Valvole)
4. Kelderman (Niz./Belkin)
5. Brambilla (It./Omega Pharma-Quick-Step)
6. Moser (It./Cannondale)
7. Hesjedal (Kan./Garmin)
8. Rabottini (It./Neri Sottoli)
9. Duarte (Kol./Colombia)
10. Vuillermoz (Fr./AG2R) všichni -10
Průběžné pořadí:
1. Evans (Austr./BMC) 48:39:04
2. Urán (Kol./Omega Pharma-Quick-Step) -57
3. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -1:10
4. Pozzovivo (It./AG2R) -1:20
5. Morabito (Švýc./BMC) -1:31
6. Aru (It./Astana) -1:39
7. Kelderman -1:44
8. Quintana (Kol./Movistar) -1:45
9. Kiserlovski (Chorv./Trek) -1:49
10. Basso (It./Cannondale) -2:01
ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.