Rubriky:

Cyklistika

Živě

Cyklistu Pantaniho podle nových zjištění zabila antidepresiva

10. března 2015 15:43 - Rimini

Nově provedená soudní pitva těla Marca Pantaniho opětovně potvrdila, že se slavný cyklista nestal v roce 2004 obětí vraždy. Současně však vyvrátila, že se předávkoval kokainem. Jeho užívání sice podle všeho Pantaniho smrti napomohlo, ale hlavním důvodem byla příliš velká dávka antidepresiv.

 

Profimedia.cz

Dosud nezodpovězenou otázkou zůstává, zda se tak stalo s cílem spáchat sebevraždu, nebo osudným omylem. "Pantani užíval antidepresiva ve snaze vyřešit tak své problémy s depresemi. Není zřejmé, zda došlo k chybě s dávkováním, nebo jestli si chtěl vzít život," řekl deníku Corriere della Sera toxikolog Franco Tagliaro, jenž vyšetřování vedl.

Přestože popřel předávkování kokainem, k němuž vedly předchozí závěry vyšetřování, sehrálo prý jeho užívání vedle léků venlafaxinu a trimipraminu také svou roli. "Kombinované působení všeho dohromady nabízí úplné vysvětlení jeho smrti," uvedl Tagliaro.

Znovu také vyvrátil možnost, že šlo o vraždu. Právě tato možnost byla motivem Pantaniho rodiny, proč si loni vymohla znovuotevření případu. Podle ní nebyla policie při vyšetřování dostatečně důkladná a soukromý detektiv najatý rodinou dokonce přišel s údajně novými důkazy, že povrchní zranění na Pantaniho obličeji a těle způsobil vrah, jenž donutil špičkového vrchaře vypít smrtící dávku drogy.

"Nemáme žádné konkrétní důkazy o tom, že by užil léky nebo drogy pod nátlakem někoho jiného," doplnil Tagliaro. I proto se podle informací italského deníku chystá státní zástupce Paolo Giovagnoli udělat za případem tečku. "Ve světle těchto výsledků vyšetřování směřuje vše k tomu, že tento případ uzavřu," prohlásil Giovagnoli.

Vítěz Tour de France a Gira d'Italia z roku 1998 Pantani byl před 11 lety nalezen mrtev v hotelovém pokoji v Rimini. Bylo mu 34 let.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.