Konečný je po operaci ruky a přijde o Závod míru

12. května 2006 18:15 - LINEC

Bez jednoho z favoritů Tomáše Konečného odstartuje v sobotu v rakouském Linci cyklistický Závod míru. Třetí muž konečného pořadí z roku 2003 se podrobil operaci záprstní kosti a přijde o účast v 58. ročníku závodu. V německém týmu Wiesenhof Akud se tak objeví z českých jezdců pouze Lubor Tesař.

 

ČTK/Vladislav Galgonek

Konečný si ruku poranil při pádu v závodu před třemi týdny. "Doktoři mi řekli, že po dvou týdnech klidu budu moci normálně jezdit. Ale když jsem to zkusil, ruka mě bolela a musel jsem na operaci. Mrzí mě to, protože Závod míru jsem chtěl jet," řekl ČTK bývalý člen elitní stáje T-Mobile.

Na startu bude nakonec 139 cyklistů, přičemž pět z osmnácti stájí pojede pouze se sedmi závodníky. Z českých zástupců nastoupí na start osmička jezdců v barvách Sparty Praha, v celku PSK Whirpool pojede sedm českých cyklistů doplněných Slovákem Martinem Riškou a v sedmičlenné sestavě nastoupí Dukla Praha. Zdeněk Machač, který měl také startovat, ještě není zcela v pořádku po zranění ramene.

Posledním Čechem ve startovní listině je světový rekordman v hodinovce Ondřej Sosenka z italské stáje Acqua e Sapone. Třicetiletý Sosenka patří k hlavním favoritům a bude jediným bývalým vítězem závodu v pelotonu. Na nejvyšší stupeň vystoupil v roce 2003.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: