Rubriky:

Cyklistika

Cyklistická Tour v roce 2018 odstartuje na zaplavené silnici

28. února 2017 18:23 - Londýn

Cyklistická Tour de France příští rok odstartuje jízdou přes slavnou silnici Passage du Gois, kterou dvakrát denně zaplavuje příliv Atlantského oceánu. Na více než čtyřkilometrovou silnici spojující ostrov Noirmoutier s pevninou se peloton "Staré dámy" vrátí po osmi letech.

 

Organizátoři Tour de France dnes oznámili trasu prvních třech etap ročníku 2018, který odstartuje 30. června. První etapa o délce 195 km povede z ostrova Noirmoutier do Fontenay-le-Comte na větrných silnicích departmentu Vendée, který bude hostit prestižní úvod závodu pošesté v historii.

V hromadném spurtu se bude pravděpodobně rozhodovat také druhá etapa mezi městy Mouilleron-Saint-Germain a La Roche-sur-Yon, v němž bude cíl etapy poprvé od roku 1938. Třetí den se pojede týmová časovka na 35 km v Choletu. Zbytek trasy odhalí pořadatelé na prezentaci v říjnu.

Atraktivní průjezd silnicí Passage du Gois naposledy cyklisté na Tour absolvovali v roce 2011. Předchozí návštěvu pelotonu v roce 1999 poznamenaly pády favoritů na stále ještě mokrém a kluzkém povrchu silnice.

Letošní Tour odstartuje 1. července z Düsseldorfu.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika