Cyklista Zimovčák ukončil kvůli havárii Giro

26. května 2006 17:00 - TRENTO

Kvůli tragické havárii zakončil půldruhé etapy před cílem svou pouť na Giru d'Italia cyklista na vysokém historickém kole Josef Zimovčák. V pátek odpoledne po přejezdu Passo di Tonale se Zimovčákův doprovodný vůz střetl s německým motocyklistou, který zahynul.

"Rozhodli jsme se okamžitě ukončit účast na Giru d'Italia. Josef Zimovčák a celý jeho doprovodný tým vyjadřují hlubokou lítost nad zmařeným lidským životem, který je nejcennější, cennější než jakýkoli sportovní výkon."

"V současné době je celá nehoda v šetření italské policie, z české výpravy není zraněn nikdo, zítra se tým vrací do České republiky," uvádí se v prohlášení, které výprava zaslala ČTK.

Zimovčák ujel celkem 3260 kilometrů a do sobotního cíle v Miláně mu zbývalo už jen 266 km.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: