Rubriky:

Cyklistika

Cyklista se napakuje. Za zrušený dopingový trest dostane skoro dvacet miliónů

8. května 2017 17:21 - Barcelona/Praha

Bývalý cyklista Roberto Heras vysoudil na španělském svazu a národním sportovním výboru 725 000 eur (19,3 milionu korun) jako odškodnění za dvouletý distanc za pozitivní dopingový test, který v roce 2011 úspěšně napadl a dosáhl jeho zrušení. O vyplacení odškodného rozhodl nejvyšší španělský soud, který zamítl odvolání sportovních institucí.

 

pro, Profimedia.cz

Heras měl pozitivní test na krevní doping EPO v roce 2005 na Vueltě a vedle dvouletého trestu přišel i o titul. V roce 2011 ale u soudu uspěl s odvoláním proti trestu kvůli nesrovnalostem při nakládání s krevními vzorky. Soud vyšší instance o rok později rozsudek potvrdil a přiznal mu zpět i odebraný titul z Vuelty, díky čemuž je Heras se čtyřmi vítězstvími rekordmanem závodu.

V roce 2013 zažaloval bývalý stájový kolega Lance Armstronga z týmu US Postal španělské sportovní instituce o náhradu ušlých zisků za dvouletý distanc a nejvyšší soud dnes jeho nároky uznal. Výši odškodnění ale snížil na 725.000 eur, což je podle rozsudku polovina platu, který Heras pobíral v poslední aktivní sezoně jako cyklista.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika