Ital Trentin potřetí na letošní Vueltě vyhrál, dál vede Froome

Italský cyklista Matteo Trentin ve spurtu potřetí vyhrál etapu na letošní Vueltě. V čele celkového pořadí i po třinácté etapě zůstal Christopher Froome. Ze čtvrtečního pádu vyvázl jen s odřeninami a finišoval na sedmé pozici. Před Italem Vincenzem Nibalim má nadále bezmála minutový náskok.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Trentin si na Vueltě připsal další triumfVideo: sntv

Téměř 200 kilometrů dlouhá etapa byla převážně rovinatá, ale na posledních kilometrech v cílovém městě Tomares bylo několik krátkých stoupání. Peloton zhruba sedm kilometrů před cílem dostihl uprchlíky a nejvíce sil v závěrečném spurtu znovu prokázal osmadvacetiletý Trentin. Jezdec stáje Quick-Step navázal na úspěchy ze čtvrté a desáté etapy a drží zelený trikot pro vedoucího muže bodovací soutěže.

V popředí společně s dalšími muži bojujícími o červený trikot projel cílem vítěz Tour de France Froome. Dojel hned za Nibalim a ze svého náskoku na rozdíl od čtvrtka nic neztratil.

V sobotu čeká cyklisty další horská etapa se závěrečným dvanáctikilometrovým stoupáním na vrchol Sierra de la Pandera v nadmořské výšce 1830 metrů.