Štybar dojel na Tirrenu pátý v etapě, stáj ale přišla o Gaviriu

Fano

Cyklista Zdeněk Štybar vybojoval v šesté etapě závodu Tirreno-Adriatico páté místo a připsal si tak nejlepší umístění v soutěži World Tour v sezóně. Český reprezentant pomáhal rozjet závěrečný spurt týmovému kolegovi Arielu Maximilianu Richezemu, který byl nakonec třetí za Němcem Marcelem Kittelem a slovenským trojnásobným mistrem světa Peterem Saganem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 6. etapy závodu Tirreno-AdriaticoVideo: sntv

Sázka na Richezeho přitom byla pro tým Quick-Step Floors nouzovou variantou poté, co při hromadném pádu několik kilometrů před cílem stáj přišla o hlavního sprintera Fernanda Gaviriu. Kolumbijský cyklista si při karambolu (na videu v čase 0:53 - 1:06) zlomil záprstní kůstky na levé ruce a bude muset na operaci, po níž ho čeká několikatýdenní pauza.

Vedení v průběžném pořadí uhájil Polák Michal Kwiatkowski o tři sekundy před Damianem Carusem z Itálie.