Rubriky:

Cyklistika

Štybar dojel desátý v závodě Kolem Flander. Po sólu vyhrál Terpstra

1. dubna 2018 17:12 - Oudenaarde

Cyklistický závod Kolem Flander vyhrál po sólovém úniku Niki Terpstra, jenž se stal prvním nizozemským vítězem této belgické klasiky od roku 1986. Terpstrův kolega z týmu Quick-Step Zdeněk Štybar dokončil 102. ročník cyklistického monumentu na desáté pozici.

Video již není dostupné

sntv

Třiatřicetiletý Terpstra se odpoutal od hlavní skupiny favoritů zhruba 25 km před cílem a strojovým tempem nedal soupeřům šanci. Do cíle v Oudenaarde dojel po 267 km s bezpečným náskokem před Dánem Madsem Pedersenem a vyhrál jako první Nizozemec od triumfu Adriho van der Poela před 32 lety. Třetí skončil loňský vítěz Philippe Gilbert z Belgie, jenž potvrdil dominanci týmu Quick-Step. Belgická stáj si připsala už 21. vítězství v sezoně.

Trojnásobný mistr světa v týmové časovce Terpstra navázal dnešním triumfem na svou týden starou výhru na klasice E3 Harelbeke, kde také uspěl po sólovém úniku. Zároveň přidal do své sbírky druhé vítězství na jednom z pěti monumentů, poprvé slavil v roce 2014 na Paříž-Roubaix. Legendární "Peklo severu" se jede za týden.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika