Rubriky:

Cyklistika

Škarnitzl byl ve sprintu horských kol 18., jeho sestra čtrnáctá

25. května 2018 19:15 - Nové Město na Moravě
(Aktualizováno: 25. května 2018 20:48)

Česká bikerka Jitka Škarnitzlová skončila v závodě Světového poháru v nově zavedené disciplíně short track na domácí trati v Novém Městě na Moravě čtrnáctá. Stejně jako při soutěžní premiéře před týdnem v německém Albstadtu zvítězila Dánka Annika Langvadová.

 

Libor Plíhal, ČTK

Velmi vyrovnaný závod mužů se rozhodl až v závěrečných metrech posledního z 11 okruhů na asfaltové cílové rovince. Jednatřicetiletý Škarnitzl měl z osmnácté příčky jen desetisekundovou ztrátu na vítěze. Tím se stal Gaze, který přespurtoval Mathieua van der Poela, jemuž vrátil prohru z Albstadtu, i krále světa horských kol posledních sezón Nina Schurtera ze Švýcarska.

"Bylo to prima. Pár short tracků už jsem v minulosti jel, takže jsem trochu věděl, jak to bude vypadat. Trať v Albstadtu byla asi o něco bezpečnější, tady to bylo místy asi až moc rychlé, čímž docházelo ke zbytečným pádům, ale to se musí ještě vychytat a ustálit," řekl Škarnitzl, jenž se oproti závodu na německé půdě posunul o dvě příčky vpřed.

Kulhavého naděje na dobrý výsledek vzaly za své zhruba v polovině závodu, kdy měl defekt zadního kola. I když ještě pokračoval, do cíle nedojel a výsledková listina ho zaregistrovala na 31. příčce.

Ženám kralovala Langvadová

Nejlepší start do prvního klání závodního víkendu na Vysočině měla Švýcarka Jolanda Neffová, ale pořadí se hodně měnilo a čelo pelotonu drželo prakticky pohromadě. Rozhodlo se až v posledním, desátém okruhu. Kolem Neffové se přehnala Langvadová a v klidu si dojela pro vítězství před Pauline Ferrandovou-Prevotovou z Francie a Neffovou, jež byla minule druhá.

Škarnitzlová dojela čtrnáctá s mankem 19 sekund a v porovnání s Albstadtem si stejně jako její bratr polepšila o dvě místa. Zároveň si dobrým umístěním zajistila pozici ve druhé řadě na startu nedělního závodu olympijské disciplíny cross country.

"Je to super. Zlepšila jsem se proti Albstadtu, ačkoliv tentokrát to byl mnohem těžší a rychlejší závod," pochvalovala si Škarnitzlová, která v jednu dobu dokonce vedla za sebou zbytek startujících.

"Měla jsem rychlost na rovince. Řekla jsem si, že to zkusím. I pro mě šlo o super pocit. Taktika byla vydržet vpředu co nejdéle a vybojovat druhou startovní řadu pro neděli. Je fajn si dokázat podruhé za sebou, že se mohu s ostatníma měřit," popsala Škarnitzlová.

Druhá Češka ve startovním poli Karla Štěpánová dokončila závod jako třicátá s takřka dvouminutovou ztrátou.

Závod SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě (Žďársko):
Short track (sprint):
Muži:
1. Gaze (N. Zél.) 24:55,
2. M. Van der Poel (Niz.) -1,
3. Schurter -2,
4. Vogel,
5. Forster (všichni Švýc.) oba -4,
6. Fontana (It.) -5,
...
18. Škarnitzl -10,
31. Kulhavý (oba ČR) -3 kola.
Ženy:
1. Langvadová (Dán.) 25:42,
2. Ferrandová-Prevotová (Fr.) -1,
3. Neffová (Švýc.) -7,
4. Dahleová-Flesjaaová (Nor.),
5. Woodruffová (USA) obě -9,
6. Kellerová (Švýc.) -10,
...
14. Škarnitzlová -19,
30. Štěpánová (obě ČR) -1:59.
ČTK

Časová osa: Cyklistika - Tour de France 2020

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.