Mašínová s Nechanickou odcházejí k profesionálům

7. prosince 2006 15:36 - PRAHA

Český amatérský golf přišel o dvě přední hráčky. Svůj přestup mezi profesionály ohlásily nejlepší domácí golfistka Zuzana Mašínová i Edita Nechanická. Mašínové se podařilo probojovat do nejvyšší ženské evropské soutěže, profesionální Ladies European Tour 2007, Nechanická bude hrát profesionální Telia Tour ve Švédsku.

Sedmadvacetiletá Mašínová vévodila poslední tři sezóny domácímu žebříčku, od roku 2000 byla v reprezentaci. Podílela se na historicky nejlepším umístění týmu na letošním mistrovství světa v JAR, kde Češky obsadily 20. pozici.

Hráčka Golf Clubu Praha je mezinárodní mistryní republiky na rány z roku 2005 a dvojnásobnou mezinárodní mistryní Řecka. V posledních třech letech byla Mašínová v anketě ČGF pokaždé vyhlášena Golfistkou roku, její handicap je -2,0.

Jedenadvacetiletá Nechanická z RGC Mariánské Lázně, věkem ještě juniorka, má handicap 0,7. Je juniorskou mistryní ČR z roku 2004, o dva roky dříve vyhrála mezinárodní mistrovství Slovinska. V roce 2003 triumfovala na Evropském juniorském okruhu, na juniorském světovém šampionátu skončila v témže roce druhá.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.