Živě

Woodsův triumf na Masters ocenil i Trump a Obama. Serena Williamsová se dojetím rozplakala

15. dubna 2019 20:23 - Augusta

Vítězství Tigera Woodse na Masters vyvolalo obrovskou vlnu nadšení. Prostřednictvím sociálních sítí golfové hvězdě k zisku zeleného saka blahopřáli americký prezident Donald Trump i jeho předchůdce v úřadu Barack Obama. Tenistka Serena Williamsová se dojetím rozplakala.

 

David J. Phillip, ČTK/AP

Woods vyhrál v Augustě popáté v kariéře, ale poprvé po čtrnácti letech a triumfem završil svůj úspěšný návrat do špičky po vleklých zdravotních problémech.

"Gratulace. Miluju lidi, kteří jsou nejlepší pod tlakem. Fantastický návrat skvělého chlapíka," tweetoval americký prezident Trump, který si s Woodsem začátkem roku zahrál. Státník navíc oznámil, že golfistu ocení Prezidentskou medailí svobody, jedním z nejvyšších civilních vyznamenání v USA.

Tradiční zelené sako a trofej - Tiger Woods popáté vyhrál slavné Masters v Augustě.

Lucy Nicholson, Reuters

V podobném duchu psal i Obama. "Vrátit se a vyhrát Masters po všech vzletech a pádech je důkaz znamenitosti, vytrvalosti a odvahy."

Přímo na hřišti viděl Woodsovo představení třiadvacetinásobný olympijský vítěz v plavání Michael Phelps, sám náruživý golfista. Někdejší světová tenisová jednička Serena Williamsová slzela u televize. "Je to velikán jako nikdo jiný. Milion gratulací, jsi inspirací. Díky, kámo," uvedla vítězka 23 grandslamových turnajů ve dvouhře.

Trojnásobný vítěz basketbalové NBA Stephen Curry nazval Woodsovo vystoupení největším sportovním návratem. "To byl výkon!" uvedl slavný hráč amerického fotbalu Tom Brady, šestinásobný šampion Super Bowlu. "Tigerův řev je zpět," konstatoval legendární basketbalista Earvin "Magic" Johnson.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.