Rubriky:

Golf

Exhibice golfistů Woodse a Mickelsona vynese deset milionů dolarů

8. května 2020 11:35 - New York/Praha

Exhibice čtyř hvězdných sportovců, golfistů Tigera Woodse s Philem Mickelsonem a hráčů amerického fotbalu Peytona Manninga s Tomem Bradym vynese podle organizátorů nejméně deset milionů dolarů na boj s koronavirem. Zástupci pořádající PGA Tour a společnosti WarnerMedia také oznámili termín očekávaného charitativního duelu: hrát se bude 24. května na Floridě v golfovém klubu Hobe Sound.

 

Curtis Compton, ČTK/AP

Vítěz patnácti golfových majorů Woods vytvoří dvojici s Manningem a pětinásobný šampion z majorů Mickelson s Bradym. Ten vyhrál v NFL šestkrát Super Bowl, Manning dvakrát. Po druhém titulu v roce 2016 ukončil kariéru. "Je to velká šance získat peníze na boj s covidem-19," řekl Manning.

Exhibice se uskuteční bez diváků kvůli opatřením proti šíření koronaviru, ale fanoušci ji mohou sledovat v živém televizním přenosu. Navíc každý z aktérů bude mít mikrofon, takže diváci uslyší komunikaci mezi nimi nebo s komentátorem. "Bude to bez diváků, ale v televizi. Lidé už jsou lační po něčem takovém," uvedl floridský guvernér Ron DeSantis.

Česká jednička se vrhla po hlavě na charitu. Už vydělala desítky tisíc korun

Duel dvou pravděpodobně nejslavnějších golfistů své generace a legendárních quarterbacků ligy NFL bude jednou z mála sportovních akcí v době, kdy se sportovní svět kvůli šíření nemoci COVID-19 zastavil. Woods a Mickelson si proti sobě zahráli v listopadu roku 2018 v Las Vegas exhibiční duel o devět milionů dolarů, které získal Mickelson.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf