Rubriky:

Golf

Jaké vzdělání má váš trenér?

14. listopadu 2008 07:14

Zkuste se, až najdete odvahu, zeptat svého trenéra, jaké má golfové vzdělání. Systém klasifikace členů PGAC je totiž velmi rozmanitý

Každý český profesionál projde tříletým studiem zakončený zkouškou. Po úvodním roce získá jako trenér mládež licenci C, po dalším roce se stane trenérem II. třídy (licence B) a v závěrečném ročníku po obhájení diplomové práce může získat herní výkonnost (PA).

Stupně kvalifikace PGAC

Master Pro  -  jmenování PGAE nebo PGAC

Head Pro  -  plně kvalifikovaný profesionál, který úspěšně ukončil studium v PGAC a na FTVS, herní výkonnost-PA, dosažení ohodnocení 150 bodů a více, absolvování vzdělávacího semináře PRO PGAC s min. tříletou praxí v golfovém klubu a splnění podmínek pro vedení Apprentice, dosažená kvalifikace má platnost dva roky, v případě nesplnění je snížena jeho kvalifikace na GP1.   
                        
GP 1  -  plně kvalifikovaný profesionál, který úspěšně ukončil studium v PGAC a na FTVS, herní výkonnost-PA, dosažení ohodnocení 150 bodů a více, v případě nesplnění je snížena jeho kvalifikace na GP2.

GP 2  -  plně kvalifikovaný profesionál, který úspěšně ukončil studium v PGAC a na FTVS, herní výkonnost-PA, dosažení ohodnocení 100 – 149 bodů, v případě nesplnění je snížena jeho kvalifikace na GP3.

GP 3  -  plně kvalifikovaný profesionál, který úspěšně ukončil studium v PGAC a na FTVS, nesplňuje herní výkonnost-PA, dosažení ohodnocení 50 – 99 bodů, v případě nesplnění je snížena jeho kvalifikace na GP4.

GP 4  -  plně kvalifikovaný profesionál, který úspěšně ukončil studium v PGAC a na FTVS, nesplňuje herní výkonnost-PA, dosažení ohodnocení 0 – 49 bodů, v případě nesplnění zůstává jeho kvalifikace na GP4.

Assistant  – kvalifikace dosažená před PGAC TS.

Apprentice  -  členové PGAC, kteří plní povinnosti tříletého vzdělávacího systému.

Playing PRO – hrající profesionál, který nemůže poskytovat lekce.

Zdroj: PGAC


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.