Golfista Thompson si v Blaine připsal druhou výhru na PGA Tour

Americký golfista Michael Thompson vyhrál turnaj v Blaine v Minnesotě a sedm let po premiérovém triumfu si připsal druhé vítězství na PGA Tour. Pětatřicetiletý rodák z Tucsonu absolvoval 3M Open se skóre 19 pod par.

Americký golfista Michael Thompson

Thompson šel do závěrečného nedělního kola na děleném prvním místě a nejlepší úder si připsal na šestnáctce, kdy poslal míček z bunkeru na dlouhou vzdálenost těsně k jamce. Díky následnému patu zapsal birdie a znovu se dostal do vedení, jež už nepustil.

Na druhém místě skončil s odstupem dvou ran další Američan Adam Long, o třetí pozici se pak podělilo hned devět golfistů.

Thompson vstupoval do turnaje hraného bez diváků jako 218. muž světového žebříčku a díky výhře si zajistil účast na srpnovém majoru PGA Championship v San Franciscu.

Své první vítězství si Thompson připsal v březnu 2013 v Palm Beach Gardens, rok předtím byl druhý na US Open.