Rubriky:

Golf

Kaymer vystřelil za obhajobou

21. ledna 2011 16:15

Kolo dne za bezchybných 65 ran vystřelilo Martina Kaymera do čela European Tour v Abú Dhabí. Obhájce titulu vede v polovině turnaje o tři rány, když využil problémů většiny konkurence.

Kaymer měl našlápnuto k ještě lepšímu výsledku, protože po sedmi jamkách byl na skóre 5 pod par, ale pak přišla už "jen" dvě birdie na druhé devítce.

S výsledkem -12 (67-65) ovšem 25letý Kaymer vede o tři rány. Lídr po prvním kole Charl Schwartzel zpomalil s pěti bogey a šesti birdie na 71, což dalo celkových -9 a druhé místo.

Další ránu ztrácí na samostatném třetím místě Graeme McDowell (dnes 70), který stejně jako Schwartzel šel dopoledne, kdy bylo hřiště po silném ranním dešti mokré.

Déšť se odpoledne vrátil, ale Kaymerův vzestup nepřibrzdil.

Brzdili však jiní: cutem even par prošel přesně Lee Westwood, když dnes hrál 75 s double bogey, zatímco o ránu zůstali před finálovými koly Ian Poulter (75-70), Louis Oosthuizen (72-73) nebo Edoardo Molinari (70-75).

O 25. místo se dělí Phil Mickelson s -2 (71-70). Hole-in-one zahrál Ricardo Gonzalez na sedmičce, tak jako v úvodním kole Sören Kjeldsen.

Turnaj vysílá v přímých přenosech Golf Channel.


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.