Strach o život legendy! Woods měl vážnou nehodu, z vraku ho museli vystříhat

23. února 2021 20:55 - New York/Praha
(Aktualizováno: 24. února 2021 08:35)

Golfista Tiger Woods skončil po dopravní nehodě, při níž zcela zdemoloval své auto, utrpěl otevřené zlomeniny pravé nohy, v nemocnici. Na klinice Harbor-UCLA následně podstoupil dlouhou operaci, po níž je ve stabilizovaném stavu. Podle oficiálního vyjádření úřadu šerifa Los Angeles County se jeho vůz přetočil přes střechu a záchranáři museli Woodse z vraku vystříhat.

Reuters

"Tiger Woods byl dnes ráno v Kalifornii účastníkem autonehody, při níž utrpěl mnohočetná zranění nohou. Nyní je na operačním sále," oznámil Woodsův agent Mark Steinberg v době, kdy nebylo jasné, jak vážná zranění hvězda utrpěla. Později vyšlo najevo, že má po autonehodě golfista otevřené zlomeniny pravé nohy.

Podle policie nebylo do havárie zapleteno žádné další vozidlo a Woods byl ve svém autě sám. Záběry z helikoptéry televizní stanice KABC-TV z místa nehody ukázaly vůz na boku vedle silnice s čelní stranou těžce poničenou a s vystřelenými airbagy.

Pětačtyřicetiletý vítěz 15 majorů se v poslední době zotavoval po páté operaci problematických zad. Původně očekával, že se po odstranění úlomku meziobratlové ploténky, která mu tlačila na nerv a způsobovala bolesti, ke hře vrátí v polovině března.

Legenda světového golfu Tiger Woods

Profimedia.cz

Na začátku týdne ale připustil, že rekonvalescence nejde podle předpokladů a možná nestihne dubnové Masters. Teď už je to jasné. Nicméně po děsivém karambolu nejspíš může být Američan rád, že nehodu přežil. Po dlouhé operaci je na klinice Harbor-UCLA ve stabilizovaném stavu.

pan, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.