Sestry Kordovy budou reprezentovat USA na golfovém olympijském turnaji

30. června 2021 22:32 - New York

Dcery bývalého českého tenisty Petra Kordy Nelly a Jessica nechybí v osmičlenné americké nominaci na golfový olympijský turnaj v Tokiu. Dvaadvacetiletá Nelly byla zařazena do týmu coby aktuální světová jednička, kterou se stala v neděli po premiérovém triumfu na turnaji nejvýznamnější kategorie major, o šest let starší Jessica je světovou třináctkou.

 

Al Goldis, ČTK/AP

Světový žebříček byl pro tvorbu silného amerického týmu rozhodující, se sestrami Kordovými budou v Tokiu startovat ještě Danielle Kangová (5. v žebříčku LPGA) a Lexi Thompsonová (9.).

Mužské kvarteto tvoří při absenci světové dvojky Dustina Johnsona, který už v březnu olympijskou účast odmítl, Justin Thomas (3. ve světovém žebříčku), Collin Morikawa (4.), Xander Schauffele (5.) a Bryson DeChambeau (6.). Z nominované osmičky bude sedm hráčů pod pěti kruhy debutovat, pouze Thompson startoval už v Riu při návratu golfu do programu po 112 letech a obsadil dělené 19. místo.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.