Čeští lyžaři doběhli ve štafetě sedmí, vyhráli Rusové

17. prosince 2006 13:56 - LA CLUSAZ

Čeští běžci na lyžích nenavázali bez nemocné jedničky Lukáše Bauera na předchozí medailové úspěchy ve štafetě Světového poháru. Měsíc po třetím místě ve švédském Gällivare a dnešním bronzu žen skončilo ve francouzském La Clusaz kvarteto Martin Jakš, Martin Koukal, Jiří Magál a Milan Šperl sedmé. Vyhráli s obrovským náskokem Rusové.

Ti se usadili od začátku v čele a Alexander Legkov na třetím úseku zvýšil náskok na skupinu pronásledovatelů o další minutu už na 73 sekund. Spolu s kolegy Vasilijem Ročevem, Nikolajem Pankratovem a finišmanem Jevgenijem Dementěvem zvítězili před druhými Nory téměř o minutu a půl, Němci prohráli souboj o stříbro na cílové rovince.

Výsledky:
1. Rusko 1:45:58,4 (Ročev, Pankratov, Legkov, Dementěv), 2. Norsko (Hetland, Rönning, Björndalen, Northug) -1:24,3, 3. Německo (Seifert, Teichmann, Sommerfeld, Angerer) -1:25,5, 4. Itálie -1:28,0, 5. Švédsko -1:29,0, 6. Francie -1:29,4, 7. ČR (Jakš, Koukal, Magál, Šperl) -1:58,0.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.