Riiber vyhrál v Lillehammeru i podruhé, Portyk nebodoval

Lillehammer

Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál v Lillehammeru i druhý závod Světového poháru v severské kombinaci a upevnil si vedení v průběžném pořadí. Po běhu na 10 kilometrů s hromadným startem a jednom kole skoků na středním můstku porazil s přehledem německou dvojici Eric Frenzel, Fabian Riessle.

Tomáš Portyk na archivním snímku.

Tomáš Portyk, jenž v úvodním závodu sezony ve finské Ruce před týdnem zazářil čtvrtým místem, tentokrát na body nedosáhl. Po dopolední běžecké části figuroval na 37. pozici, na můstku se ale dokázal posunout jen o tři příčky na 34. místo. Lukáš Daněk skončil 42., Jan Vytrval po kolizi se soupeřem nedojel do cíle běžecké části.

"Kluci v běhu neměli svůj den. Portyk jel tři kola celkem slušné tempo, ale v tom posledním mu docházely síly a 'rupnul'," litoval na svazovém webu sportovní ředitel úseku sdruženářů Tomáš Slavík.

Vytrval doplatil na smolný karambol, v němž se nevyhnul padajícím soupeřům. "Jak se je snažil objet, dostal se mimo trať, narazil do velkých sněhových zmrazků a při krkolomném pádu si velice bolestivě narazil bok," popsal Slavík.

Riiber ve skoku zaútočil z pátého místa po běhu a s pokusem dlouhým rovných 100 metrů všem soupeřům uletěl. Frenzel se díky druhému nejdelšímu skoku (95 m) posunul ze třetí na druhou příčku a vyměnil si pozici s Riesslem.

Závod SP v severské kombinaci v Lillehammeru (Norsko) - závod s hromadným startem):