Franz prodloužil kralování Rakušanů v super-G v Beaver Creeku

Max Franz vyhrál zkrácený superobří slalom v Beaver Creeku a po druhém triumfu v sezoně vede hodnocení Světového poháru. Navíc se mu podařilo prodloužit kralování rakouských lyžařů v tomto americkém středisku v super-G.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Max Franz vyhrál zkrácený superobří slalom v Beaver Creeku.Video: sntv

Rakušané totiž ovládli posledních pět závodů v této disciplíně v Beaver Creeku včetně mistrovství světa v roce 2015. Další dvě místa jsou shodná jako v pátečním sjezdu: stříbro získal opět Švýcar Mauro Caviezel a bronz Nor Aksel Lund Svindal. O třetí místo se Svindal nicméně tentokrát podělil hned se dvěma soupeři: krajanem Aleksanderem Aamodtem Kildem a Italem Dominikem Parisem.

Závod byl zkrácen kvůli špatnému počasí. Kvůli sněžení a větru byl také o hodinu odložen start. Nejrychlejší lyžaři na trati strávili jen 62 sekund, Franz druhého Caviezela porazil o 33 setin. Vítěz vytěžil z nízkého startovního čísla 5. "Měl jsem dneska štěstí. Nahoře jsem pokazil oblouk, ale spodní pasáž byla velmi dobrá," řekl Franz, nejrychlejší muž sjezdu před týdnem v Lake Louise.

Jako předposlední s číslem 72 vyrazil do závodu Filip Forejtek, a byť chvíli figuroval se ztrátou 2,79 sekundy na 59. místě, byl nakonec diskvalifikován. Program v Beaver Creeku v neděli uzavře obří slalom.