Norka Johaugová si v Lillehammeru podmanila i stíhačku

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová vyhrála v Lillehammeru i stíhací závod na 10 kilometrů klasicky a jako vítězka minisérie Lillehammer Triple se ujala vedení v průběžném pořadí Světového poháru.

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová na SP v Lillehammeru.

Třicetiletá Johaugová ovládla po návratu po dopingovém trestu v této sezoně zatím všechny distanční závody. Do dnešní stíhačky odstartovala s dvousekundovým odstupem za průběžně vedoucí ženou lillehammerské série Charlotte Kallaovou, švédskou soupeřku ale po třech kilometrech utrhla a s přehledem si dojela pro 45. vítězství v SP v kariéře.

Na druhé místo se propracovala jednadvacetiletá Švédka Ebba Anderssonová, která za Johaugovou zaostala o 16,8 sekundy. Třetí skončila po těsném spurtu další domácí závodnice Ingvild Flugstad Östbergová.

Röthe s Tönsethem odstartovali se sekundovým odstupem a ve vysokém tempu se střídali ve vedení. Iversen, který vyrazil jedenáct sekund za nimi, brzy pochopil, že na jejich dostižení nemá a nechal se dojet velkou skupinou soupeřů. Tönseth v posledních metrech vítěze sobotní volné patnáctky přespurtoval a po čtyřleté pauze se dočkal dalšího vítězství v SP. Iversen finišoval s více než minutovou ztrátou a díky třetí příčce předstihl v průběžném pořadí sezony Rusa Alexandra Bolšunova.

Jediná česká reprezentantka ve startovním poli Kateřina Razýmová vyběhla z 51. místa se ztrátou 3:43 minuty a na trati si o tři pozice polepšila. Za vítězkou zaostala o 6:56,7 minuty. Mezi muži doběhl Petr Knop na 70. příčce s odstupem téměř šesti minut za Tönsethem, Adam Fellner dojel o dvě příčky za ním.