Sdruženáři Riiberovi vyšel také druhý závod SP, Čechům se nedařilo

Trondheim

Lídr Světového poháru v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber z Norska vyhrál i druhý závod v Trondheimu. Českým sdruženářům se nevydařila skokanská část a Tomáš Portyk s Janem Vytrvalem do běhu ani nenastoupili. Jako jediný běžel 10 km Ondřej Pažout a skončil na 31. místě s velkým odstupem na body.

Lídr Světového poháru v severské kombinaci Jarl Magnus Riiber (uprostřed) z Norska vyhrál i druhý závod v Trondheimu.

Jednadvacetiletý Riiber si doběhl pro druhé vítězství ve dvou dnech a osmé v sezoně. Ve spurtu porazil o 1,2 sekundy Němce Vincenze Geigera, třetí byl další domácí sdruženář Jörgen Graabak.

V průběžném pořadí SP má Riiber náskok už 357 bodů před Němcem Johannesem Rydzekem, který byl dnes devátý.

České trio bylo po skokanské části ve čtvrté desítce a mělo startovat v takzvané vlně s velkým odstupem za nejlepšími. Do běhu tak vyrazil pouze loňský juniorský mistr světa Pažout a byl klasifikován na předposledním 31. místě s téměř tříminutovou ztrátou na body.