Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

To je smůla! Lyžař už byl téměř v cíli, ale minul poslední branku závodu a byl diskvalifikován

6. února 2019 20:11 - Aare/Praha

Hodně velký kopec smůly si při Mistrovství světa v alpském lyžování ve švédském Aare vybral britský lyžař Jack Gower. V závodu Super-G si vedl poměrně slušně, ale těsně před cílem vyjel z dráhy, minul poslední branku a ze závodu byl diskvalifikován.

Video již není dostupné

sntv

24letý Brit se po posledním mezičase se pohyboval těsně za čtyřicítkou nejlepších. Po chybě ale vyjel mimo trať a minul poslední branku celého závodu, což znamenalo jeho diskvalifikaci. Po dojezdu do cíle byl lyžař viditelně frustrován a zahodil svoje hůlky do sněhu.

Se závody na mistrovství světa Gower nemá nijak velké zkušenosti. Představil se na nich jen jednou, v roce 2015, kdy se účastnil obřího slalomu a skončil na 38. místě. V rámci mistrovství světa šlo v Aare o jeho premiéru v Super-G.

Britský závodník ale není jediný, kdo neprojel poslední branku. To samé se stalo Monačanovi Arnaudu Alessandriovi. I ten byl samozřejmě za svůj prohřešek diskvalifikován. Mistrovství světa pokračuje zítra, muži i ženy mají na programu tréninky sjezdu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.