Živě

Polská veteránka Kowalczyková bude startovat na MS

14. února 2019 15:48 - Varšava/Praha

Na mistrovství světa v běhu na lyžích v Seefeldu se představí nečekaně i polská veteránka Justyna Kowalczyková. Olympijská vítězka z Vancouveru i Soči závodila naposledy ve Světovém poháru loni v lednu a ačkoli se nyní účastní jen dálkových běhů, je v nominaci na MS. Absolvovat by měla štafetu a sprint dvojic.

 

Twitter

Kowalczyková vedle závodění v "laufech" trénuje novou generaci a s mladičkou Monikou Skinderovou by měla v Seefeldu podle polských médií běžet týmový sprint. A je možné, že nastoupí i ve své parádní disciplíně desítce klasicky, v níž triumfovala na hrách v Soči 2014. "Uvidíme," napsala na twitteru.

Šampionát v klasickém lyžování začne v Seefeldu 19. února. Pro Kowalczykovou, čtyřnásobnou celkovou vítězku Světového poháru a hvězdu MS v Liberci 2009, to bude deváté mistrovství světa.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.