Živě

Fanoušci se baví. Olympijská vítězka se s kariérou rozloučila velmi netradičně

18. března 2019 19:33 - Soldeu/Praha

Fanoušci sjezdového lyžování přítomni v andorrském Soldeu byli svědky neobvyklého zážitku. Právě na tamní trati se totiž loučila s kariérou Frida Hansdotterová, zlatá olympijská medailistka. A zvolila netradiční způsob - trať sjela v tradičním švédském kroji a s košíkem pečiva v ruce.

Video již není dostupné

Infront Sports, AP, sntv

Třiatřicetiletá Hansdotterová se specializovala hlavně na slalom, který také ovládla na olympijských hrách v Pchjongčchangu v loňském roce. V posledních letech byla její největší soupeřkou Mikaela Shiffrinová z USA.

Švédka vyhrála celkem čtyři závody Světového poháru a celkem 35krát zaznamenala pódiové umístění. V roce 2016 kralovala celkovému hodnocení Světového poháru ve slalomu.

bak, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.