Živě

Skokan Wellinger je po operaci kolena a přijde o celou sezonu

7. června 2019 13:51 - Mnichov

Olympijský vítěz na středním můstku Andreas Wellinger si při tréninku přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleně a přijde o celou příští sezonu Světového poháru. Třiadvacetiletý německý skokan na lyžích se už ve čtvrtek podrobil v Mnichově operaci.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Wellinger se zranil na tréninku v rakouském Hinzenbachu při dopadu. "Už jsem si během kariéry prošel různými krizemi, takže vím, jak si s tím mám poradit. V příštích měsících mě čeká rehabilitace a mým hlavním cílem bude domácí mistrovství světa v Oberstdorfu," vyhlížel Wellinger šampionát v klasickém lyžování v roce 2021.

Na loňských OH v Pchjongčchangu vyhrál Wellinger soutěž na středním můstku a získal stříbrné medaile na velkém můstku a v družstvech. Byl také členem zlatého družstva ze Soči 2014. Na mistrovství světa v roce 2017 vybojoval zlato a dvě stříbra, ve Světovém poháru vyhrál tři individuální závody.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.