Rubriky:

Lyže a snowboard

Skokan Wellinger je po operaci kolena a přijde o celou sezonu

7. června 2019 13:51 - Mnichov

Olympijský vítěz na středním můstku Andreas Wellinger si při tréninku přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleně a přijde o celou příští sezonu Světového poháru. Třiadvacetiletý německý skokan na lyžích se už ve čtvrtek podrobil v Mnichově operaci.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Wellinger se zranil na tréninku v rakouském Hinzenbachu při dopadu. "Už jsem si během kariéry prošel různými krizemi, takže vím, jak si s tím mám poradit. V příštích měsících mě čeká rehabilitace a mým hlavním cílem bude domácí mistrovství světa v Oberstdorfu," vyhlížel Wellinger šampionát v klasickém lyžování v roce 2021.

Na loňských OH v Pchjongčchangu vyhrál Wellinger soutěž na středním můstku a získal stříbrné medaile na velkém můstku a v družstvech. Byl také členem zlatého družstva ze Soči 2014. Na mistrovství světa v roce 2017 vybojoval zlato a dvě stříbra, ve Světovém poháru vyhrál tři individuální závody.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.