Rubriky:

Lyže a snowboard

Rakouský lyžařský svaz zaplatí pokutu od MOV

26. května 2007 08:25 - VÍDEŇ

Rakouský lyžařský svaz přece jenom zaplatí národnímu olympijskému výboru milión dolarů jako kompenzaci za pokutu od Mezinárodního olympijského výboru. MOV touto částkou potrestal ve čtvrtek Rakušany za dopingový skandál na loňských olympijských hrách v Turíně.

Uhrazení škody okamžitě požadoval po lyžařích prezident olympijského výboru Leo Wallner. Nejprve neuspěl, nicméně v pátek se svaz rozhodl zaplatit, i když stále požaduje zřízení nezávislé komise, jež by vyšetřila okolnosti loňského případu.

"Tahle suma by měla sloužit na boj s dopingem a ke zlepšení lékařského dohledu, především na olympijských hrách," uvedli v tiskovém prohlášení představitelé svazu, jehož předseda Peter Schröcksnadel v souvislosti případem ve středu odstoupil z funkce viceprezidenta olympijského výboru.

Na olympiádě v Turíně italská policie v domech rakouských biatlonistů a běžců objevila několik předmětů sloužících k nedovolenému zvyšování výkonnosti. Sportovci se podrobili dopingové zkoušce, ale desítka vzorků přinesla negativní výsledky, přesto letos v dubnu šest z nich dostalo od MOV doživotní zákaz startu na olympijských hrách.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.