To je bída! Čeští skokani v SP opět nebodovali. Vyhrál Kraft

Nižnij Tagil/Praha

Rakušan Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru skokanů na lyžích v Nižním Tagilu. Díky dvěma vydařeným pokusům zvítězil v náročných podmínkách s velkým náskokem před Švýcarem Killianem Peierem, třetí skončil Japonec Rjoju Kobajaši. Daniel-André Tande z Norska obsadil čtvrté místo a upevnil si vedení v průběžném pořadí SP, Kraft se posunul na druhou příčku.

Český skokan Roman Koudelka.

Čeští skokani se v nové sezoně SP ani na čtvrtý pokus bodů nedočkali. V Rusku měl dnes k postupu do druhého kola nejblíže Viktor Polášek, kterého na 32. místě od bodované třicítky dělilo 2,2 bodu. V úvodním kole skočil 119 metrů, měl ale větší bodový odpočet za vítr a do finále se nedostal. Roman Koudelka zapsal 111,5 metru a obsadil 41. příčku.

Další dva členové reprezentačního kvarteta neuspěli už v odpolední kvalifikaci. Filip Sakala v ní skončil na 55. místě, Vojtěch Štursa byl klasifikován jako šedesátý.

Šestadvacetiletý Kraft předvedl v 1. kole nejdelší pokus dne: doletěl na 140 metrů, velký bodový odpočet za vítr ho ale v polovině závodu odsunul na druhé místo za Kobajašiho. Jistý skok pak Rakušan předvedl i ve druhém kole a výkon 132,5 metru mu zajistil premiérové vítězství v sezoně a celkově 17. v kariéře.

Nejdelší skok finále 137 metrů posunul z pátého na druhé místo Peiera. Kobajaši po nevydařeném pokusu dlouhém 113 metrů jen těsně uhájil stupně vítězů před Tandem.