Ledecká v tréninku třetí

Altenmarkt-Zauchensee

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká zajela v prvním tréninku na sobotní sjezd Světového poháru v rakouském Altenmarktu-Zauchensee třetí čas. Česká reprezentantka zaostala o 57 setin sekundy za nejrychlejší Němkou Kirou Weidleovou. Druhá byla rakouská lyžařka Nicole Schmidhoferová, na kterou Ledecká ztratila 33 setin. Další trénink je na programu v pátek.

Lyžařský trenér Tomáš Bank a Ester Ledecká během tiskové konference před sezonou.

Ledecká díky vítězství a čtvrtému místu z prosincových sjezdů v Lake Louise vede hodnocení sjezdu ve Světovém poháru. První příčku měla hájit už před Vánoci ve Val d'Isere, ale sjezdy ve francouzském středisku byly zrušeny.

V Altenmarktu-Zauchensee se jí v roce 2017 povedlo trénink vyhrát. V závodě na zkrácené trati pak obsadila nebodované 36. místo.