Rubriky:

Lyže a snowboard

Do týmu pro Turné čtyř můstků se dostali Sedlák i Janda

23. prosince 2007 18:10 - PRAHA

Pětice Roman Koudelka, Martin Cikl, Jan Matura, Borek Sedlák a Jakub Janda bude reprezentovat český skok na lyžích na Turné čtyř můstků. Nominaci v neděli určilo vedení úseku, ČTK ji oznámil jeho sportovní ředitel Leoš Škoda.

 

Martin Sidorjak

Koudelka a Cikl se už v této sezóně dostali v závodech Světového poháru do elitní desítky, v Engelbergu v neděli poprvé bodoval také Matura. Předloňský vítěz Turné Janda a Sedlák doplnili reprezentační výběr díky výkonům v Kontinentálním poháru, v němž Jandovy výsledky zajistily Česku páté účastnické místo na Turné.

Škoda prohlásil, že není vyloučena změna v týmu po dvou úvodních závodech tradičního čtyřdílného seriálu v Oberstdorfu a v Garmisch-Partenkirchenu. "Může se stát, že pokud by se někdo vyloženě trápil, můžeme ho po dvou německých závodech vyměnit za náhradníka. Pokud to ale půjde dobře, žádné změny nebudou," řekl Škoda.

Náhradníka by podle jeho slov určil Matjaz Župan, trenér reprezentačního B-týmu, který se bude připravovat v Česku. Turné čtyř můstků začne 30. prosince v Oberstdorfu, další závody se pak během týdne uskuteční v Ga-Pa, Innsbrucku a Bischofshofenu.

ČTK, Sport.cz

ČT sport Crans Montana - sjezd žen zítra 10:00
20210122T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.