Rubriky:

Lyže a snowboard

Podle nových not! Nastupuje nová trenérská sestava pro Koudelku a spol.

15. dubna 2020 19:00 - Praha

České reprezentanty ve skoku na lyžích nově připravuje František Vaculík. Jeho asistenty se stali Jakub Jiroutek a Lukáš Hlava. Dlouholetou týmovou jedničkou je Roman Koudelka, který hodlá i pod novým šéftrenérem v kariéře pokračovat.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

V poměrně krátké době je to další změna u reprezentace. V lednu skončil David Jiroutek. Vedení skokanského úseku svazu lyžařů v čele s bývalou hvězdou Jakubem Jandou ho po nevýrazných výsledcích v první polovině sezony odvolalo. Funkci převzal tehdejší asistent Antonín Hájek. Koudelka v tu chvíli trenérovo odvolání nechápal, bral ho za zradu, ale pokračoval v kariéře. Teď už je po předčasně ukončené sezoně v přípravě na novou sezonu.

Na Velikonoční pondělí do ní vstoupili i další reprezentanti: Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek a František Holík. Mají za sebou první dávky individuálního tréninku. Ten jim naordinoval už Vaculík, pětatřicetiletý trenér, který v minulosti vedl ženský národní tým a naposledy byl šéftrenérem mládeže. Má za sebou i angažmá v německém Breitenbergu.

Skokan Koudelka má druhého syna, narodil se mu Adam

„Všichni kluci ode mě dostali individuální plán na čtrnáct dní, jsme spolu v pravidelném kontaktu. Zatím vše zvládají bez problému, jsou po odpočinku a plní elánu do další práce," uvedl Vaculík pro czech-ski.com.

Zatím netuší, jestli v květnu bude s týmem pokračovat už na Dukle v Liberci, nebo jestli ještě budou muset dál individuálně trénovat doma.

Ke skákání na můstcích se za normálních okolností závodníci vracejí v polovině května. Závodní letní sezona obvykle začíná v druhé polovině července v polské Wisle, její osud je ale vlivem pandemie koronaviru nejistý.

Veterán Kasai na konec nemyslí a s koronavirem bojuje česnekem

„Vzhledem k aktuální situaci nikdo není schopen říci, jestli letní sezona začne v řádném termínu, opožděně, v jakém rozsahu, nebo zda se vůbec uskuteční. Jsme proto připraveni plán operativně upravovat," nastínil pro svazový web místopředseda úseku skoku na lyžích Jan Baier.

V lednu dočasně jmenovaný trenér národního týmu Hájek se vrací k ženské reprezentaci, kterou už vedl před dvěma lety. „Mým dlouhodobým plánem je studium trenérského oboru na FTVS, které na podzim zahajuji. A to by s trénováním mužské reprezentace skloubit nešlo. Proto jsem se s vedením domluvil, že se přesunu zpět k holkám, kde ke studiu budu mít přeci jen o něco více prostoru," pravil.

V lednu od áčka odvolaný David Jiroutek bude v rámci velké rotace odborníků trenérem mládežnických družstev.

vap, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.