Italská lyžařka Fanchiniová kvůli zranění kolena zmešká sezónu

MILÁN

Vicemistryně světa ve sjezdu z roku 2005 Elena Fanchiniová si těsně před začátkem Světového poháru těžce poranila koleno a přijde o celou sezónu. Podle italské federace se třiadvacetiletá lyžařka zranila při rychlostním tréninku na ledovci Hintertux, když při jízdě rukou zavadila o jednu z branek.

Fanchiniová před třemi roky získala nejen stříbrnou medaili na mistrovství světa, ale také vybojovala své dosud jediné vítězství ve Světovém poháru. V prosinci 2005 ovládla sjezd v kanadském Lake Louise. Od té doby se bývalá dvojnásobná medailistka z juniorského mistrovství světa marně snažila v elitním seriálu prosadit na stupně vítězů.

O téměř celou minulou sezonu Světového poháru přišla její mladší sestra Nadia, kterou v letní přípravě postihly srdeční problémy a musela na čas s vrcholovým sportem přestat. Po návratu vybojovala bývalá trojnásobná juniorská světová šampiónka dvě třetí místa ve sjezdu.