Italská lyžařka Fanchiniová kvůli zranění kolena zmešká sezónu

25. října 2008 08:55 - MILÁN

Vicemistryně světa ve sjezdu z roku 2005 Elena Fanchiniová si těsně před začátkem Světového poháru těžce poranila koleno a přijde o celou sezónu. Podle italské federace se třiadvacetiletá lyžařka zranila při rychlostním tréninku na ledovci Hintertux, když při jízdě rukou zavadila o jednu z branek.

Fanchiniová před třemi roky získala nejen stříbrnou medaili na mistrovství světa, ale také vybojovala své dosud jediné vítězství ve Světovém poháru. V prosinci 2005 ovládla sjezd v kanadském Lake Louise. Od té doby se bývalá dvojnásobná medailistka z juniorského mistrovství světa marně snažila v elitním seriálu prosadit na stupně vítězů.

O téměř celou minulou sezonu Světového poháru přišla její mladší sestra Nadia, kterou v letní přípravě postihly srdeční problémy a musela na čas s vrcholovým sportem přestat. Po návratu vybojovala bývalá trojnásobná juniorská světová šampiónka dvě třetí místa ve sjezdu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: