Churavý skončil ve Val di Fiemme třináctý, bodoval i Slavík

VAL DI FIEMME

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil třinácté místo v závodu Světového poháru ve Val di Fiemme. Díky 18. místu se bodů do celkové klasifikace dočkal i Tomáš Slavík. Z prvenství se radoval vítěz z Ramsau z minulého měsíce Němec Björn Kircheisen.

Lyžaři zahájili netradičně běžeckou částí na 10 km, v SP naposledy s hromadným startem. Po ní vedl Nor Magnus Moan, ale jen s čtyřsekundovou ztrátou doběhli Kircheisen a jeho krajan Sebastian Haseney. První patnáctku pak uzavřel Slavík s mankem minuty a 16 vteřin, Churavý byl průběžně dvaadvacátý.

Dvě skokanská kola podle předpokladů odsunuly Moana až na sedmé místo, na stříbrnou příčku se naopak posunul Rakušan Bernhard Gruber díky nejdelšímu skoku dne 134,5 metru. Třetí místo obsadil Nor Jan Schmid. Churavému se povedl především druhý soutěžní skok a díky 127 metrům si polepšil z čtyřiadvacáté až na konečnou třináctou pozici.