Rubriky:

Lyže a snowboard

Churavý skončil ve Val di Fiemme třináctý, bodoval i Slavík

10. ledna 2009 17:35 - VAL DI FIEMME

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil třinácté místo v závodu Světového poháru ve Val di Fiemme. Díky 18. místu se bodů do celkové klasifikace dočkal i Tomáš Slavík. Z prvenství se radoval vítěz z Ramsau z minulého měsíce Němec Björn Kircheisen.

Lyžaři zahájili netradičně běžeckou částí na 10 km, v SP naposledy s hromadným startem. Po ní vedl Nor Magnus Moan, ale jen s čtyřsekundovou ztrátou doběhli Kircheisen a jeho krajan Sebastian Haseney. První patnáctku pak uzavřel Slavík s mankem minuty a 16 vteřin, Churavý byl průběžně dvaadvacátý.

Dvě skokanská kola podle předpokladů odsunuly Moana až na sedmé místo, na stříbrnou příčku se naopak posunul Rakušan Bernhard Gruber díky nejdelšímu skoku dne 134,5 metru. Třetí místo obsadil Nor Jan Schmid. Churavému se povedl především druhý soutěžní skok a díky 127 metrům si polepšil z čtyřiadvacáté až na konečnou třináctou pozici.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.