Rubriky:

Lyže a snowboard

České biatlonistky vyhrály na juniorském MS závod štafet

3. února 2009 23:21 - CANMORE

Trojice českých biatlonistek Veronika Vítková, Veronika Zvařičová a Gabriela Soukalová získala na juniorském mistrovství světa v kanadském Canmore zlaté medaile ve štafetě na 3x6 kilometrů. Druhé v úterý skončily se ztrátou 12 sekund ruské reprezentantky, třetí doběhly obhájkyně titulu Němky.

Závod českému triu dobře rozběhla Vítková, která navázala na nedělní obhajobu stříbrné medaile ve stíhacím závodě na 10 kilometrů. Na střelnici ani jednou nechybovala a na první předávku přiběhla s náskokem 43 sekund.

Zvařičová se Soukalovou poté sice musely každá třikrát dobíjet, ale náskok udržely až do cíle. Česká štafeta si výrazně polepšila oproti loňskému šampionátu v německém Ruhpoldingu, kde skončila osmá.

Ve štafetě juniorů na 4x7,5 kilometru obsadila česká čtveřice Lukáš Kristejn, Vlastimil Vávra, Michal Krčmář a Ondřel Exler jedenáctou příčku. Za vítězným Německem zaostali o více než minutu a půl.

Mistrovství světa juniorů v biatlonu:
Junioři - štafeta (4x7,5 km):

1. Německo (Lesser, Schempp, Doll, Graf) 1:23:39,8 (0 tr. okruhů), 2. Rusko -3:04,9 (2), 3. Bělorusko -3:20,9, ...11. Česko (Kristejn, Vávra, Krčmář, Exler) -10:05,2 (6).

Juniorky - štafeta (3x6 km):

1. Česko (Vítková, Zvařičová, Soukalová) 58:00,3 (0), 2. Rusko -12,3 (0), 3. Německo -22,7 (1).

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.