Rubriky:

Lyže a snowboard

Zuzulová si na MS poranila kolena a sezóna pro ni skončila

12. února 2009 23:07 - VAL D´ISERE

V sobotním slalomu žen na mistrovství světa ve Val d'Isere bude chybět kvůli zranění slovenská lyžařka Veronika Zuzulová. Slovenským médiím to řekl její manažer Róbert Magát.

Čtyřiadvacetiletá závodnice si během přípravy na dnešní obří slalom natrhla meniskus a musí se podrobit artroskopii kolena. Pro Zuzulovou tak předčasně skončila letošní sezóna, v níž obhajovala třetí místo ve Světovém poháru ve slalomu.

"Při rozjíždění jí v kompresi ruplo v koleně a nemohla na něj pořádně zatlačit. Ihned ji prohlédl italský lékař a doporučil klid, takže v obřím slalomu nestartovala," uvedl vedoucí slovenské výpravy Richard Magdolen. Předloni ve švédském Aare byla Zuzulová ve slalomu při vítězství Šárky Záhrobské třináctá.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.