Běžkyně na lyžích Janečková má první body, vyhrála Björgenová

LA CLUSAZ

Běžkyně na lyžích Ivana Janečková obsadila 23. místo v dnešním závodu na 15 km volně s hromadným startem v La Clusaz a jako první Češka v sezoně Světového poháru bodovala. Sedmé vítězství v ročníku si připsala norská suverénka Marit Björgenová.

Norská lyžařka Martit Björgenová

Šestadvacetiletá Janečková si dojela pro nejlepší umístění v sezoně tři a půl minuty po Björgenové, která si tak další výhrou pojistila průběžné vedení v SP.

Trojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Björgenová dnes porazila o sekundu úřadující vítězku seriálu Justynu Kowalczykovou z Polska, třetí byla s odstupem 11 sekund další Norka Kristin Störmer Steiraová. Čtvrtá Arianna Follisová z Itálie byla už o více než minutu zpět.

Björgenová v této sezoně nevyhrála pouze ve stíhačce v Kuusamu, kde sice dojela do cíle jako první s půlminutovým náskokem, zaznamenala ale čtvrtý čas.

SP v běhu na lyžích v La Clusaz (Francie):
Ženy - 15 km volně s hromadným startem:
1. Björgenová (Nor.) 42:29,6, 2. Kowalczyková (Pol.) -1,0, 3. Steiraová (Nor.) -10,9, 4. Follisová -1:20,1, 5. Longaová (obě It.) -1:22,0, 6. Haagová (Švéd.) -1:35,5, 7. Roponenová (Fin.) -1:50,1, 8. Jacobsenová (Nor.) -1:50,4, 9. Rupilová (It.) -1:50,6, 10. Kristoffersenová (Nor.) -1:51,3, ...23. Janečková (ČR) -3:29,5.
Průběžné pořadí SP (po 9 z 31 závodů): 1. Björgenová 760 b., 2. Kowalczyková 539, 3. Follisová 414, 4. Kallaová (Švéd.) 329, 5. Fesselová (Něm.) 282, 6. Longaová (It.) 256, ...68. Janečková 8.
15:15 30 km volně muži.