Sdruženář Moan slavil první výhru v sezoně, Češi nebodovali

SEEFELD

Norský sdruženář Magnus Moan vyhrál dnešní závod severské kombinace v Seefeldu a oslavil tak premiérový triumf v sezoně Světového poháru a sedmnáctý v kariéře. Druhý skončil lídr průběžného pořadí SP Francouz Jason Lamy Chappuis. Žádný z Čechů dnes nebodoval, nejlepší byl Miroslav Dvořák na 32. místě.

Sedmadvacetiletý Moan znovu potvrdil, jak velmi dobrým běžcem je. Po skocích byl totiž až čtyřiadvacátý a na trať tak vyběhl s minutovým odstupem za vedoucím Lamym Chappuisem.

Ztrátu postupně doháněl, ale ještě na druhém mezičase měl Francouz k dobru přes půl minuty. V závěrečném okruhu však Moan mohutně zabral a v cíli přespurtoval Lamyho Chappuise o 1,8 vteřiny. Oba si tak vyměnili pozice ze sobotního závodu. Třetí doběhl Rakušan David Kreiner.

Čechům příliš nevyšel už skok a ani v běhu se jim tolik nevedlo. Dvořákovi utekla bodovaná třicítka o pět vteřin. Tomáš Slavík si doběhl pro 45. příčku a Pavel Churavý závod nedokončil.

Závod SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):
1. Moan (Nor.) 23:36,8, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -1,6, 3. Kreiner (Rak.) -2,6, 4. Runggaldier (It.) -3,7, 5. Edelmann -3,8, 6. Frenzel -4,0, 7. Rydzek (všichni Něm.) -12,9, 8. Lacroix (Fr.) -20,4, 9. Kammerlander (Rak.) -26,5, 10. Schmid (Nor.) -26,7, ...32. Dvořák -1:26,6, 45. Slavík -2:19,1, Churavý (všichni ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 9 ze 13 závodů): 1. Lamy Chappuis 639 b., 2. Kokslien (Nor.) 469, 3. Stecher (Rak.) 466, 4. Gottwald (Rak.) 416, 5. Frenzel 362, 6. Edelmann 324, ...21. Dvořák 92, 30. Slavík 54, 43. Churavý 16.