Samková má přetržené kolenní vazy a sezona pro ní skončila

20. prosince 2011 14:17 - PRAHA

Snowboardcrossařka Eva Samková má přetržený přední křížový vaz levého kolena, v lednu podstoupí operaci a v sezoně už se na sněhu neobjeví. Dvojnásobná juniorská mistryně si nohu poranila v páteční tréninkové jízdě před úvodním závodem Světového poháru v americkém Telluride.

 

Jan Handrejch, Právo

"Jsem naštvaná, ale nedá se nic dělat, takový je život. Všechno zlý je pro něco dobrý, budu tak mít šanci doléčit všechny bolístky, v klidu odmaturovat, pořádně se připravím na další sezonu a snad se vrátím silnější," řekla Samková ČTK.

Osmnáctiletá Samková, pátá z mistrovství světa seniorů, zvládla v Telluride skvěle kvalifikaci, v které zajela s minimálním odstupem třetí nejrychlejší čas. "Kvalifikace mi vyšla skvěle. Měla jsem z jízdy skvělý pocit a těšila se," řekla Samková.

Při rozjíždění před vyřazovacími jízdami ovšem přišlo zranění. V půlce trati spadla a po dohodě s trenérem Markem Jelínkem si chtěla projet i zbývající část. "Na skok jsem najela pomaleji než v kvalifikaci, ale chtěla jsem ho letět stejně, takže jsem dopadla z třímetrové výšky na placku a do přední nohy to byl velký náraz," řekla.

Do závodu nenastoupila, ale zdálo se, že koleno bude jen pohmožděné. "Protože nebolelo, neotékalo a normálně chodím," řekla Samková. Proto nešla na vyšetření v Americe, ale v pondělí po příletu do Prahy. A magnetická rezonance odhalila přetržený křížový vaz. "Doufám, že mi ho udělají lepší než mám," řekla Samková.

Snowboardistka měla hned jasno, že se v letošní sezoně už na startu neobjeví. "Z mé strany nic neproběhne, ale je to v nejlepší možný čas," řekla s vědomím, že v letošní zimě chybí vrchol v podobě mistrovství světa či olympijských her.

Samková se snažila hledět do budoucna. Doufala, že bude moci zdárně a v klidu zvládnout maturitu a v létě plánovala dlouhý kemp na Novém Zélandu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.